رفتن به محتوای اصلی
پاک کردن چسب حرارتی از روی لباس

پاک کردن چسب حرارتی از روی لباس

https://www.sajadchasb.com/?p=8215

پاک کردن چسب حرارتی از روی لباس، با استفاده از انواع روش‌ها و پاک کننده‌ها متناسب با نوع پارچه‌ی لباس متفاوت است. چسب حرارتی یکی از انواع چسب است که در مصارف خانگی و صنعتی بسیار کاربرد دارد. از نمونه مشکلاتی که افراد هنگام استفاده از این نوع چسب دارند می‌توان آغشته شدن لباس به این نوع چسب و یافتن راه حلی برای پاک کردن چسب حرارتی از لباس اشاره داشت. اصولا انواع چسب‌ها حلال‌های مختلفی دارند که در هنگام استفاده از آنها باید به جنس پارچه لباس توجه داشت. یافتن حلال چسب حرارتی تفنگی مناسب، یکی از اصلی ترین نکات در پاک کردن چسب حرارتی از روی لباس است.

پاک کردن چسب حرارتی از روی لباس

پاک کردن چسب حرارتی از روی لباس، پاک کردن چسب زانفیکس از روی لباس و همین طور یافتن راهکاری برای پاک کردن چسب رازی از روی لباس، پاک کردن چسب یک دو سه از روی لباس از جمله موارد مهم در پاک کردن چسب از روی لباس و از بین بردن جای برچسب لباس و سطوح است.

پاک کردن چسب حرارتی از روی لباس

پاک کردن چسب حرارتی از روی لباس

هنگام کار با چسب حرارتی ممکن است مقداری از پارچه لباس شما به چسب آغشته شود. لکه باقی مانده بر روی لباس به دغدغه‌ای برای شما تبدیل شده و هر چه سریعتر به دنبال راهی برای از بین بردن لکه چسب حرارتی از روی لباستان هستید. پارچه لباس خود را نظر بگیرید و برای پاک کردن چسب حرارتی از روی لباس به دنبال یک حلال چسب تفنگی مناسب باشید. با رعایت نکات زیر می‌توانید لکه چسب را به راحتی از روی لباس بردارید:

  • دست زدن به چسب داغ ریخته شده روی لباس نه تنها لکه را از بین نمی‌برد بلکه آنرا بیشتر پخش می‌کند، و حتی به نفوذ چسب در شکاف‌های ریز بین پارچه‌ بخصوص از نوع نخی کمک می‌کند.
  • پارچه ای که آغشته به چسب حرارتی شده است را برای سریعتر خشک شدن چسب در فریزر قرار داده و حدودا بین ۲۰ دقیقه تا یک ساعت بر اساس عمق نفوذ چسب در لباس تامل کنید.
  • پس از انجام این کار به راحتی می‌توانید چسب جمع شده روی پارچه را بردارید، جنس پارچه بر اساس نازلی و لطافت را در نظر بگیرید.
  • برای پاک کردن چسب حرارتی از روی لباس از ابزاری مثل، لکه بر چسب، گوش پاک کن، دستمال سفید و چند قطعه یخ درون پلاستیک استفاده کنید.
  • از آنجایی که نوع لکه چسب حرارتی پروتئینی است برای رفع آن از حلال‌ چسب تفنگی مثل استون و لکه بر چسب استفاده می‌شود.
  • پس از انجام اقدامات لکه بری چسب حرارتی از لباس، آن را بطور معمول بشویید.
پاک کردن چسب حرارتی از روی لباس

در این قسمت با معرفی روش‌های مختلف پاک کردن چسب حرارتی از روی لباس با توجه به نوع پارچه با شما همراه خواهیم بود.

پاک کردن چسب حرارتی از روی لباس مخمل

برای پاک کردن چسب حرارتی از روی لباس مخمل کافی است یک پنبه را به سرکه آغشته کرده و روی لکه چسب قرار دهید. این محلول می‌تواند در لکه بری چسب از روی لباس مخمل تاثیر گذار باشد. در مواقعی که عمق و نفوذ چسب بر روی پارچه زیاد بوده بهترین راهکار مشورت با یک خشکشویی است. 

پاک کردن چسب حرارتی از روی لباس

پاک کردن چسب حرارتی از روی لباس پارچه ای

برای پاک کردن چسب حرارتی از روی لباس نوع پارچه بر استفاده از روش‌ها و حلال‌های مختلف چسب اثر گذار است. بنابراین قبل از استفاده از حلال‌های چسب حتما برچسب جنس پارچه لباس را مطالعه کنید. برای پاک کردن چسب حرارتی از لباس‌های با جنس استات،تری استات و الیاف مد آکریلیک به هیچ وجه از استون یا پاک کننده چسب ناخن مصنوعی استفاده نکنید. برای پاک کردن چسب حرارتی از روی لباس‌ها با جنس پارچه‌های حساس بهترین راه استفاده از خشکشویی است.

پاک کردن چسب حرارتی از روی لباس

لباس‌های تولید شده با الیاف طبیعی و مصنوعی امروزه بسیار کاربرد دارند. شستشوی این جنس پارچه‌ها به دلیل حساسیت بالایی که دارند با روش‌های خاصی صورت می‌گیرد. در هنگام پاک کردن چسب حرارتی از روی این سبک لباس‌ها حتما باید حلال‌های مخصوص به دور از هر گونه نفوذ و تخریب و تغییر رنگ پارچه به کار برده شود. در واقع هیچ نوع لکه بر خانگی برای از بین بردن لکه از روی این نوع پارچه‌ها توصیه نمی‌شود.

پاک کردن چسب حرارتی از روی پارچه قابل شستشو

برای پاک کردن چسب حرارتی از روی لباس با پارچه قابل شستشو ابتدا یک حوله تمیز و خشک را زیر قسمت لکه دار شده پارچه قرار دهید، سپس گوش پاک کن آغشته به استون را از قسمت حاشیه‌ای لکه به سمت مرکز شروع کنید. این کار را تا زمان پاک شدن لکه ادامه دهید تا ذرات چسب از روی لباس بطور کامل پاک شود. سپس لباس را به روش معمول بشویید.

پاک کردن چسب حرارتی از روی لباس

برای پاک کردن چسب حرارتی از روی لباس روش‌هایی را بر اساس نوع پارچه لباس ارائه دادیم، توجه داشته باشید اگر عمق نفوذ چسب در لباس زیاد بوده و یا تشخیص نوع پارچه لباس برایتان سخت است. بهترین پیشنهاد برای از بین بردن لکه چسب حرارتی از روی لباس مراجعه به خشکشویی است.

نکاتی درباره پاک کردن چسب حرارتی از سطوح دیگر

برای پاک کردن چسب حرارتی از روی لباس یک سری راهکار ارائه شد، در این قسمت اشاره مختصری به روش‌های لکه بری چسب حرارتی از روی سطوح دیگر مثل فرش و میز و… خواهیم داشت.

پاک کردن لکه چسب حرارتی از روی فرش

ساده‌ترین و بهترین راه برای از بین بردن لکه چسب حرارتی از روی فرش فریز کردن لکه روی فرش با استفاده از کیسه حاوی یخ است. پس از سفت شدن چسب با استفاده از یک کارد آشپزخانه چسب سکشته شد را از روی الیاف فرش جدا کنید. اگر این روش کارساز نبود استفاده از استون می‌تواند در از بین بردن لکه از روی فرش تاثیر گذار باشد. فراموش نکنید کشیدن دستمال بر روی فرش برای رفع لکه چسب حرارتی تنها به منجر به نفوذ این لکه در الیاف فرش شده و به آن آسیب می‌زند.

پاک کردن چسب حرارتی از روی لباس

پاک کردن چسب حرارتی از روی سطوح

پاک کردن چسب حرارتی از روی سطوح چوبی، فلزی و … می‌توانید از الکل استفاده کنید. پنبه آغشته به الکل را روی لکه نگهدارید. اجازه دهید زمانی طی شده و چسب نسبت به الکل واکنش نشان دهد، سپس با دستمال لکه چسب را پاک کنید.استفاده از چسب حرارتی ممکن است علاوه بر نفوذ در پارچه لباس یا دیگر سطوح منجر به سوختگی پوست دست شود. در این هنگام بهترین راهکار مراجعه به پزشک است. قبل از آن می‌توانید متناسب با درجه سوختگی دستتان را زیر آب سرد گرفته و ذرات چسب را از روی پوست به آرامی بردارید.

پاک کردن لکه چسب حراراتی از روی فرش

توجه به روش‌های مختلف پاک کردن لکه چسب حرارتی از روی لباس تا حد زیادی در جلوگیری از آسیب رسیدن به الیاف پارچه تاثیر دارد. توجه داشته باشید بدون دانستن جنس پارچه از هیچ پاک کننده ای برای رفع لکه استفاده نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

بازگشت به بالا
فروشگاه آنلاین چسب سجاد